TWOJE TAXI - AIRPORT TRANSFERS
CENNIK TRANSFERÓW

Oferty wycieczkowe

Muzeum Oświęcim-Brzezinka (Auschwitz-Birkenau)

ilość osób auto 1-4
cena za samochód 550,-
Ceny podano w PLN.

Cena obejmuje przejazd z Krakowa do Muzeum w Oświęcimiu, oczekiwanie (3 godziny w cenie) oraz powrót do Krakowa.
Cena nie zawiera biletów wstępu ani przewodnika.
Całkowity czas około 6 godzin.

Niemiecki zespół obozów koncentracyjnych i obozów zagłady na terenie Oświęcimia i pobliskich miejscowości istniejący w latach 1940-1945. Jest symbolem całego systemu koncentracyjnego i machiny zagłady. Auschwitz I (Oświęcim I), był pierwszym obozem, głównie pracy przymusowej, pełniący również funkcję centrum zarządzającego dla całego kompleksu.

Auschwitz II - Birkenau (Brzezinka) był najpierw obozem koncentracyjnym, a potem także obozem śmierci wyposażonym w komory gazowe i krematoria.

Obóz koncetracyjny w Oświęcimiu to jedna z największych europejskich nekropolii i jedną z najczęściej odwiedzanych pamiątek po II wojnie światowej. Poniemiecka fabyka śmierci jest dzisiaj atrakcją turystyczną, do której przyciąga śmierć jej zła sława. Mimo iż dzisiaj do Oświęmia przyjeżdżają tłumy turystów, nierzadko nie rozumiejących obozowego przesłania, historia KL Auschwitz to zdumiewająca opowieść - o bestialstwie, eksterminacji, ale i męczeństwie i bohaterstwie więźniów.

Wieliczka - Kopalnia Soli (Salt Mine)

ilość osób auto 1-4
cena za samochód 300,-
Ceny podano w PLN.

Cena obejmuje przejazd z Krakowa do Kopalni Soli w Wieliczce, oczekiwanie (3 godziny w cenie) oraz powrót do Krakowa.
Cena nie zawiera biletów wstępu ani przewodnika (do wynajęcia na miejscu).
Całkowity czas około 5 godzin.

"Zabytkowa Kopalnia Soli w Wieliczce stanowi jedyny obiekt górniczy na świecie, czynny bez przerwy od średniowiecza do chwili obecnej. Jej oryginalne wyrobiska (chodniki, pochylnie, komory eksploatacyjne, jeziora, szyby, szybiki) o łącznej długości około 300 km usytuowano na 9 poziomach, sięgających do głębokości 327 m ilustrują wszystkie etapy rozwoju techniki górniczej w poszczególnych epokach historycznych".

Tak brzmi fragment uzasadnienia wpisu Kopalni Soli "Wieliczka" w dniu 8 września 1978 na I Listę światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO wśród pierwszych 12 obiektów z całego świata. Istotnie bowiem historia Wieliczki, sięgająca czasów średniowiecza, stanowi zwierciadło rozwoju technik górniczych, kształtowania się organizacji pracy i zarządzania, powstawania uregulować prawnych w przemyśle.

Sanktuarium Jasna Góra Częstochowa

ilość osób auto 1-4
cena za samochód 700,-
Ceny podano w PLN.

Cena obejmuje przejazd z Krakowa do Częstochowy, oczekiwanie (3 godziny w cenie) oraz powrót do Krakowa.
Cena nie zawiera biletów wstępu ani przewodnika.
Całkowity czasn około 7 godzin.

W malowniczym pasmie wapiennych wzgórz, ciągnących się od Krakowa aż po Wieluń, zwanych "szlakiem orlich gniazd", nad rzeką Wartą, położone jest miasto Częstochowa. Przyjmuje się, że nazwa jego pochodzi od słowiańskiego imienia "Częstoch", jakie nosił założyciel osady.
W zachodniej części miasta zwanej w XIV w. Starą Częstochową, wznosi się na wysokość 293 m n.p.m. wapienne wzgórze, na którym znajduje się kompleks zabudować sakralnych i mieszkalnych, otoczonych wałami obronnymi i parkiem, zwany Jasną Górą.

Po raz pierwszy określenie "Jasna Góra" /Clarus Mons/ pojawia się w dokumencie z 1388 roku, wystawionym przez starostę olsztyńskiego. Nazwą "Jasna Góra" nadali wzgórzu Paulini, zakonnicy z Węgier, zapożyczając ten termin od macierzystego klasztoru św. Wawrzyńca na Jasnej Górze w Budzie /in Claro Monte Budensi/.

Wywodzący się z ruchu eremickiego Zakon świętego Pawła Pierwszego Pustelnika /OO. Paulini/ powstał w XIII w. na Węgrzech. Założyciel Zakonu - bł. Euzebiusz, kanonik ostrzyhomski - zebrał w jedną wspólnotę pustelników żyjących na terenach dzisiejszych Węgier i byłej Jugosławii. Zasadą organizacji życia zakonnego stała się dla Paulinów reguła św. Augustyna. Za patriarchę zakonu obrali sobie św. Pawła z Teb, zwanego przez tradycję pierwszym pustelnikiem. Urodził się on ok. 230 r. w Egipcie. W czasie prześladowania chrześcijan za panowania cesarza Decjusza, mając 16 lat, udał się na pustynię, gdzie według tradycji spisanej przez św. Hieronima przebywał przez 90 lat. Jego pożywieniem był chleb, codziennie przynoszony przez kruka, i garść daktyli. Pod koniec życia odwiedził go św. opat Antoni. On też pochował ciało Pawła w grobie, który - jak głosi podanie - wykopały dwa lwy. Stąd też w herbie Zakonu Paulinów znajduje się palma daktylowa, dwa lwy i kruk z bochenkiem chleba w dziobie.

Copyright © 2002 - 2023 * TWOJE TAXI - AIRPORT TRANSFERS * Wszelkie prawa zastrzeżone
www.taxibalice.pl * www.twojetaxi.pl * www.twojetaxi.com * www.taxibalice.com * www.taxi-balice.com